החוויה הצ'רקסית

החוויה הצ'רקסיתהחוויה הצ'רקסית מציעה שפע של פעילויות והנאות המגיעות מן המורשת הצ'רקסית. אתם מזומנים להצטרף אל החוויה הצ'רקסית שבכפר ריחניה שבגליל העליון. בכפר ריחניה תוכלו ללמוד, להכיר, לטעום וליהנות ממיטב המורשת הצ'רקסית, בין אם במוזיאון, במסעדה בהופעת להקת הפולקלור, ואפילו בסדנה להכנת חלוז' – המאפה הצ'רקסי המפורסם.

במרכז לשימור המורשת הצ'רקסית שוכן המוזיאון אשר מזמין אתכם להציץ אל תוך סיפורו הייחודי של העם הצ'רקסי. את פניכם יקבל מדריך מקומי אשר ייקח אתכם אל עבר במסע עם התרבות והמורשת של הצ'רקסים אשר שלטו בהרי הקווקז. במהלך הסיור במוזיאון תוכלו ללמוד על השפה המיוחדת, הדת, הלבוש והמנהגים אשר נשתמרו עד ימינו, להתרשם מכלי החקלאות המסורתיים, מהריהוט האותנטי והארכיטקטורה המיוחדת.
מורשת צ'רקסיתבסיומו של הסיור במוזיאון תוזמנו אל ביתם של משפחת ח'ון המשמש גם כמסעדת "סאוסרוקה" על שמו של הגיבור הצ'רקסי המיתולוגי. במסעדה תוזמנו לטעום מטעמים נפלאים ומיוחדים מן המטבח הצ'רקסי המסורתי, חלוז, מאפה ממולא גבינה צ'רקסית ומטוגן בשמן זית, גבינה צ'רקסית מחלב עיזים, בידה, קינוח מתוק ומסורתי, פיתה צ'רקסית ועוד. כמו כן, אתם מוזמנים לעבור סדנה להכנת חלוז, אותו מאפה צ'רקסי מפורסם העשוי מבצק וממולא בגבינה אשר נעשית בתהליך מסורתי שנשתמר עד ימינו. בסדנה תוכלו ללמוד על המאכל, להכין אותו, ולאכול אותו בתוספות של ריבות מקומיות או גבינות העשויות באופן הצ'רקסי המסורתי.

לאחר ששבעתם תוכלו ליהנות ממופע של להקת הפולקלור הצ'רקסית "אושחה מאפה". הצ'רקסים עושים מאמצעים רבים לשמר ולהפיץ את הפולקלור ואת היכולות הוירטואוזיות של הרקדנים. הלקה, אשר פועלת קרוב לעשור, מונה כשבעים רקדנים ורקדניות בגילאים שונים, אשר מופיע ומייצגת את ישראל בפסטיבלים ברחבי העולם. חברי הלהקה שומרים על רמת כושר גופני גבוהה במיוחד על מנת שיוכלו לבצע את אותם ריקודים מסורתיים הדורשים כוח פיזי וגופני.

יציאה אל החוויה הצ'רקסית הינה מסע מרתק, אל עם, תרבות ומסורת ייחודית של לוחמים, אשר נשתמרה עד עצם היום, ומאפשרת הצצה נדירה ומיוחדת אל בין נבכי ההיסטוריה. החוויה הצ'רקסית בריחנייה מתאימה לכל הגילאים, והיא מספקת שעות של הנאה, באופן מיוחד וקסום.

>>ליצירת קשר
>>לחזרה לראש העמוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *